اخیراً سایت هایی با سوءاستفاده از نام ” آسام” محصولات خود را به فروش می رسانند. به اطلاع میرساند تنها مرجع رسمی شرکت آسام کاران مبنا، وبسایت ASAMIRAN.COM با مدیریت برادران اکبرزاده می باشد. آسام هیچ مسئولیتی در قبال اجناس خریداری شده از مجموعه های متفرقه ندارد

شرکت آسام
 • صفحه اصلی
 • تماس با ما
 • درباره ما
 • فروشگاه
 • وبلاگ

انواع PLC زیمنس

انواع PLC زیمنس
5/5 - (2 امتیاز)

برای کنترل فرایند های صنعتی در انواع مجتمع های تولیدی،صنعتی از سیستم های کنترل استفاده می شود که مخفف آن PLC نام دارد.

انواع PLC زیمنس انواع PLC زیمنس انواع PLC زیمنس انواع PLC زیمنس انواع PLC زیمنس

به طور کلی، شرکت های سازنده و تولید کننده، پی ال سی ها را در چند مدل مختلفئ متنوع طراحی و تولید می نمایند و انواع پی ال سی زیمنس نیز از این قائده نیز پیروی می کند. پی ال سی های زیمنس از شاخه اصلی SIMATIC پیروی می کنند و در برند زیمنس کنترلر ها به انواع زیر تقسیم می شود:

 1. LOGO
 2. S7-200
 3. S7-300
 4. S7-1200
 5. S7-1500
 6. S7-400

حال به بررسی مختصر هر یک می پردازیم:

مینی پی ال سی های زیمنس

می نی پی ال سی ها از کوچکترین پی ال سی ها به حسب می آیند.ولی در مورد عملکرد تفاوتی با پی ال سی های بزرگتر ندارد به طوری که از خروجی و ورودی های کمتری برخوردار هستند.از لحاظ فیزیکی و طراحی نیز تعدای دکمه کوچک و صفحه کوچک برای آنها طراحی شده است. قابلیت برنامه ریزی این پی ال سی ها هم از طریق همان دکمه ها و هم از طریق کامپیوتر امکان پذیر است.

مدل زیمنسی که PLC LOGO نام دارد در پروژه های کوچک کاربرد دارد و تقریبا  40 ورودی و خروجی دارد.

پی ال سی کامپکت(PLC COmpact) :

در این نوع پی ال سی ها قسمت های اصلی نظیر ورودی ها،خروجی ها،سی پی یو (CPU) و پاور به حالتی جمع و جور و در یک واحد فیزیکی قرار گرفته اند. این نوع PLC ها برای پروژه های متوسط کاربرد دارند. تعداد ورودی و خروجی ها در حدود 300 خروجی در این سری می باشد.

از مهمترین مدل های Compact می توان به پی PLC S7-200 (مدل قدیمی و منسوخ شده)و PLC S7-1200 و نیز PLC S7-1500 اشاره کرد.

پی ال سی ماژولار (Modular)

این مدل از پی ال سی ها بخش های مجزا و جداگانه دارند.و از این رو یک واحد اصلی CPU و بعد آن ورودیها و خروجی ها و ماژول های تغذیه چیده می شوند.

از مهمترین امکانات این پی ال سی های ماژولار استفاده از کارت های سخت افزار مختلف به حساب می آید. علاوه بر این پی ال سی ماژولار می تواند ماژول های ورودی و خروجی متعدد برای کاربر فراهم کند.

پی ال سی رک (RACK )زیمنس

 این نوع پی ال سی ها عملکردی مشابه نوع ماژولار دارند و تفاوت اصلی آنها در اتصال به ماژول مرکزی به صورت عمودی می باشد. و برای پروژه های بزرگ از بهترین گزینه ها می باشند. PLC S7-400 از جمله انواع پی ال سی زیمنس Rack

PLC -SIEMENS از لحاظ سطح توانایی در کنترل و انجام فرایندهای کوچک،متوسط،بزگ،خیلی بزرگ تقسیم بندی شده و لایه های مختلف یک سیستم کنترل که همانند یک هرم می باشد تشکیل می دهند.

تلگرام
واتس آپ
فیس بوک
توئیتر
پینترست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

021-36617205