اخیراً سایت هایی با سوءاستفاده از نام ” آسام” محصولات خود را به فروش می رسانند. به اطلاع میرساند تنها مرجع رسمی شرکت آسام کاران مبنا، وبسایت ASAMIRAN.COM با مدیریت برادران اکبرزاده می باشد. آسام هیچ مسئولیتی در قبال اجناس خریداری شده از مجموعه های متفرقه ندارد

شرکت آسام
  • صفحه اصلی
  • تماس با ما
  • درباره ما
  • فروشگاه
  • وبلاگ

کنترل سرعت و موقعیت توسط درایو V90 و پی ال سی S7-1200

کنترل سرعت و موقعیت توسط درایو V90
5/5 - (2 امتیاز)

در مثال: سرو درایو سینامیکس V90 فعال است و با استفاده از یک پی ال سی S7-1200 یا S7-1500 زیمنس در مد IPos/S  کنترل مانیتور انجام می شود. ارتباطات درایو و پی ال سی با استفاده از پروتکل مدباس نوع Modbus RTU و مبتنی بر رابط استاندارد RS485 برقرار است.

gfmh 109480267 v90mb at s7 12001500 01

حالت اول:

مثال نرم افزاری اجازه سویچ کردن بین پوزیشن کنترل شده (IPos) و کنترل سرعت (S) با استفاده پی ال سی را می دهد. یک پنل اوپراتور (HMI) برای کنترل اوپراتور و نظارت استفاده می گردد.

هدف از موقعیت گیری کنترل شده حرکت خطی محور با وارد کردن مقادیر کنترلی برای ست پوینت های پوزیشن و سرعت های پوزیشن است. پیش از آن، باید امکان برگشت به مقعیت اصلی محور توسط فرمان کنترلی میسر باشد. پی ال سی مجاز به موقعیت گیری وابسته و مطلق می باشد. شروع موقعیت گیری توسط پی ال سی و با یک سیگنال آغازین یا تغییر ست پوینت های پوزیشن می باشد.

هدف از کنترل سرعت،چرخش محور در سرعت های متفاوت با وارد کردن مقادیر کنترلی در ست پوینت های سرعت است و بایستی امکان تغییر جهت چرخش به طور همزمان وجود داشته باشد.

برای کنترل پردازشی حرکت، پی ال سی (بسته به مد ) آماده دریافت وضعیت های داده و سرعت واقعی و همچنین مقادیر پوزیشن از درایو می باشد.

راه حل:

درایو سینامیکس V90 با فریمور نسخه 1.05 و بالاتر گزینه هایی برای ارتباط از طریق Modbus RTU دارد. به طوری که درایو نقش مدباس Slave را بازی می کند و پی ال سی مدباس Master می شود. برای ارتباطات پی ال سی S7-1200 نیز به یک ماژول ارتباطی CM1241  و پی ال سی S7-1500 نیاز به یک ماژول ارتباطی CM PtP دارد. پی ال سی از طریق فایل های سیستمی Modbus_Comm_Load و Modbus_Master” system به ماژول ارتباطی دسترسی پیدا می کند.بخشی از نرم افزار سمت کاربر  STEP7 که ارتباطات را مدیریت می کند به زبان SCL برنامه نویسی شده است و به عنوان یک Sequencer یا ترتیب سنج سازماندهی شده است. یک اوپراتور پنل KTP700 هم برای کنترل و نظارت استفاده می شود.

x1ih 109480267 v90mb at s7 12001500 02

نقات قوت:

در این روش که درایو سینامیکس V90 از طریق مدباس به سیستم های  اتوماسیون متصل می گردد شما دسترسی به مارکت خواهید داشت، چرا که این پروتکل باس سریال به طور گسترده ای در شمال و جنوب امریکا، بازار های در حال رشد آسیا، جنوب اروپا و فرانسه استفاده می گردد. کارخانه های موجود که از پروتکل مدباس RTU استفاده می کنند می توانند با اضافه کردن سری درایو های سینامیکس V90 گسترش یابند. همچنین درایو های V90 زیمنس برای استفاده در مواردی که از درایو های زیمنس برای استفاده با یک پی ال سی غیر زیمنس ای که فقط پروتکل مدباس را پشتیبانی می کنند نیز مناسب است.

فایل های پروژه و مستندات برای این روش ارتباطی نیز در پیوست همین صفحه در بخش دانلود برای شما عزیزان محیا شده است.

نیازمندی های نرم افزاری و سخت افزاری این پروژه:

نوع کاربری

موقعیت گیری IPos و کنترل سرعت S با درایو V90 و مدباس

نوع درایو

درایو سینامیکس V90 زیمنس

عملکرد درایو

موقعیت گیری

پی ال سی مورد استفاده

پی ال سیS7-1200 زیمنس

محیط نرم افزاری  مهندسی

پرتال TIA – V-Assistant

ارتباط یا پروتکل

MODBUS RTU

ابزار ویژه

IPos

شرکت آسام نمایندگی محصولات اتوماسیون صنعتی زیمنس در ایران

تلگرام
واتس آپ
فیس بوک
توئیتر
پینترست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

021-36617205