اخیراً سایت هایی با سوءاستفاده از نام ” آسام” محصولات خود را به فروش می رسانند. به اطلاع میرساند تنها مرجع رسمی شرکت آسام کاران مبنا، وبسایت ASAMIRAN.COM با مدیریت برادران اکبرزاده می باشد. آسام هیچ مسئولیتی در قبال اجناس خریداری شده از مجموعه های متفرقه ندارد

شرکت آسام
  • صفحه اصلی
  • تماس با ما
  • درباره ما
  • فروشگاه
  • وبلاگ

محل دقیق DATA BLOCK در حافظه اتوماسیون صنعتی زیمنس

DATA BLOCK در حافظه اتوماسیون صنعتی
5/5 - (2 امتیاز)

در سیستم های اتوماسیون صنعتی زیمنس Data Block که به صورت خلاصه DB نامیده می شود یک بلاک ئبرنامه نویسی است و برای کار دیتا استفاده می شود، به طور کلی میتوان در برنامه یکسری دیتا ها را در DB ذخیر کنیم یا اینکه یکسری دیتا را از آن بخوانیم.

دیتاهای ورودی و دیتاهای خروجی:

قسمت هایی در SYSYEM MEMORY وجود دارد که که به منظور ذخیره سازی داده های مربوط به ورودی ها و خروجی ها استفاده می شود. همچنین در بعضی از مدل های سی پی یو های جدید این قسمت ها در بخش Work Memory نیز قرار دارند.

موموری بیتی:  برای ذخیره سازی میان برنامه و اطلاعاتی است که قرار است در قسمت های مختلف برنامه از آنها استفاده شود. این قسمت دهم در System Memory قرار دارد.

آستک L (Local DATA Stack):  برای ذخیره سازی دیتاهای متغییر های محلی از نوع موقت (Temp) استفاده می شود. این قسمت هم در System Memory قرار دارد.

خوب نوب به بررسی محل قرارگیری دیتا بلاک در حافظه است.دیتا بلاک جدا از متغییر های دیگر در Load Memory یا حافظه بارگزاری قرار می گیرد و این نسبت به دیگر متغییر ها که در System Memory قرار می گیرند  برای DB بسیار ارزشمند است. دلیل این امر هم این است که System Memory قابل افزایش نیست ولی با اضافه کردن کارت حافظه به Load Memory می توانید آن را افزایش دهید. آسام نمایندگی زیمنس در ایران

تلگرام
واتس آپ
فیس بوک
توئیتر
پینترست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

021-36617205