اخیراً سایت هایی با سوءاستفاده از نام ” آسام” محصولات خود را به فروش می رسانند. به اطلاع میرساند تنها مرجع رسمی شرکت آسام کاران مبنا، وبسایت ASAMIRAN.COM با مدیریت برادران اکبرزاده می باشد. آسام هیچ مسئولیتی در قبال اجناس خریداری شده از مجموعه های متفرقه ندارد

شرکت آسام
  • صفحه اصلی
  • تماس با ما
  • درباره ما
  • فروشگاه
  • وبلاگ

استاندارد IEC چیست؟

استاندارد IEC چیست؟
5/5 - (1 امتیاز)

کمسیون جهانی برق International Electrotechnical Commission (IEC))  که سازمانی برای ارائه استاندارد های لازم در این صنعت میباشد در رابطه با PLC های مختلف استانداردی را تعیین کرده که درباره برنامه نویسی این تجهیزات میباشد در سال 1997 یک گروه متخصص در IEC کار برسی جامع صنعت PLC ها را که شامل برنامه نویسی،سخت افزاری و ارتباطات برعهده گرفت. هدف این گروه تدوین روشهای استانداردی بود که توسط سازندگان PLC بکار گرفته شود .

مرکزی IEC

این استاندارد با نام و نشان IEC در صنایع برق شناخته شده و هرساله این استاندارد دست خوش تغییراتی از جمله نوع زبانهایی که شرکت ها از آن میتوانند برای برنامه نویسی استفاده کنند میشود.

این استاندارد در دهه 90  میلادی در اتحادیه اروپا تصویب شد و با نام IEC1131 معرفی کرد به زبان ساده تر یعنی استانداردی برای برنامه نویسی در صنعت پی ال سی ها.

این کار حدود 12 سال به طول انجامید و در نهایت با وجود آرای مخالف و موافق این استاندارد شکل گرفت که طبق این استاندارد تمامی صنایع مرتبط با PLC باید اجناس خود را از لحاظ تست ، نصب ،طراحی سخت افزاری و برنامه نویسی را زیر پوشش خود قرار دهدند.شرکت زیمنس هم یکی از این سازندگان میباشد که خود در ایجاد این استاندارد نقش داشت و سعی کرد تمام محصولات خود را در چهار چوب این استاندارد قرار دهد.

IEC استانداردی است که شامل تمامی تجهیزات برقی میشود که با کد ها مختلفی برای هر تجهیز شناخته شده می باشد.

مثال: IEC61131 در بازه ماژول ورودی و خروجی است.

تلگرام
واتس آپ
فیس بوک
توئیتر
پینترست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

021-36617205